WYDARZENIE
JAK PRZYWRÓCIĆ RADOŚĆ W RODZINIE I SZKOLE
WARSZAWA 11.06.2024
KATOWICE 13.06.2024
PRZYWRACANIE RADOŚCI JEST PROCESEM
Rozpoczęliśmy go w grudniu 2023 ...
PROGRAM CZERWCOWEGO WYDARZENIA
WARSZAWA 11.06.2024 | KATOWICE 13.06.2024
Zapraszamy na dwudniowe wydarzenie poświęcone tematowi przywracania radości w polskiej rodzinie i edukacji, prowadzone przez światowej klasy psychiatrę i terapeutę dra Bena Furmana. Wydarzenie będzie skupiać się na innowacyjnych podejściach i praktycznych rozwiązaniach dla osób pracujących w obszarze edukacji, pieczy zastępczej oraz specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą i ich rodzinami.
11 CZERWCA 2024 WARSZAWA
KONFERENCJA DLA SPECJALISTÓW



Pierwszy dzień wydarzenia jest dedykowany specjalistom współtworzącym system edukacji w Polsce. Podczas spotkania jego uczestnicy wraz z dr. Benem Furmanem zastanowią się jakie wyzwania stoją przed współczesną instytucją szkoły w zachodnim świecie.
Dr Ben Furman przedstawi wybór różnorodnych metod i narzędzi inspirowanych psychologią skoncentrowaną na rozwiązaniach, które mogą pomóc zapobiegać i radzić sobie z powszechnymi problemami szkolnymi.
Celem pierwszego dnia jest inspiracja uczestników do działań przyczyniających się do rozwoju idei edukacji opartej na relacji i wartości, jaką jest RADOŚĆ, dzięki której szkoły stają się lepszymi miejscami zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.
13 CZERWCA 2024 KATOWICE
FORUM PODMIOTÓW SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ



13 czerwca, uczestnicy FORUM PODMIOTÓW SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ współorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu narzędzi, stosowanych do pracy w rodzinach zastępczych, opartych na podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach.
Dr Ben Furman podzieli się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi skutecznej interwencji w sytuacjach trudności oraz wsparcia rozwoju pozytywnych umiejętności u dzieci i młodzieży wychowujących się w rodzinach zastępczych. Uczestnicy będą szukali sposobów na przywracanie radości w rodzinach zastępczych, jako stałego procesu, o który członkowie rodziny oraz wspierający ją specjaliści, dbają każdego dnia.
GŁÓWNY PRELEGENT
dr Ben Furman
psychiatra, psychoterapeuta, twórca metod Kids' Skills oraz Skilful Group

Dr. Ben Furman to ceniony psychiatra i psychoterapeuta, który zdobył uznanie na całym świecie dzięki swojej innowacyjnej pracy w dziedzinie psychologii dziecięcej i edukacji. Jego wkład w dziedzinę psychoterapii oraz psychologii rozwoju jest nieoceniony, a jego podejście do pracy z dziećmi i młodzieżą wywarło ogromny wpływ na wielu specjalistów oraz rodziców.
Jednym z najważniejszych osiągnięć dr. Furmana jest stworzenie metody terapeutycznej, wykorzystywanej do pracy indywidulanej – znanej jako Kids’ Skills oraz metody do pracy grupowej Skilful Group. Metody dra Bena Furmana są oparte na prostych, praktycznych krokach, mających na celu pomóc dzieciom w pokonywaniu trudności oraz rozwijaniu pozytywnych umiejętności. Metody są wykorzystywane z sukcesem przez terapeutów i nauczycieli na całym świecie, pomagając dzieciom przezwyciężać lęki, problemy emocjonalne oraz trudności w nauce.
Dr. Furman jest autorem licznych publikacji, w tym książki „Jak przywrócić radość w edukacji”, która stanowi niezwykle inspirujący przewodnik dla nauczycieli, rodziców i terapeutów.
Jej premiera odbędzie się 11 czerwca w Warszawie, podczas naszego wydarzenia.
PRELEGENCI KONFERENCJI: Jak przywrócić radość w edukacji.
Adrian Kowalski
Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA

Certyfikowany Ambasador metody KIDS’ SKILLS w Polsce, Coach metody Skillful Group, pionier pracy ulicznej z marginalizowanymi dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami na Śląsku, certyfikowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II
stopnia nr 473, specjalista w zakresie profilaktyki uzależnień, terapeuta (w procesie certyfikacji)
TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trener prowadzący
treningi interpersonalne komunikacyjne i umiejętności społecznych, Członek Międzynarodowej Organizacji ASHOKA – innowatorzy dla dobra
publicznego.
Agata Gemser-Wrębiak
Dyrektorka Centrum Motywacyjno-Profilaktycznego

Certyfikowana Ambasadorka KIDS’ SKILLS w Polsce, Coach metody Skillful Group, terapeutka w trakcie certyfikacji (Absolwentka Terapii
Skoncentrowanej na Rozwiązaniach I i II stopnia), psycholog, spec. psychologia kliniczna i osobowości (AH), filolog polski (UJ), trener z wieloletnim doświadczeniem (Wszechnica UJ) , certyfikowany
coach ICF ACC, absolwentka studiów podyplomowych
z zakresu psychologii zachowań społecznych (UŚ), a także zarządzania projektami (WSE w Krakowie), oraz licznych
szkoleń doskonalących.
Julia Szczykutowicz
Praktyczka metody KIDS' SKILLS Wolontariuszka Fundacji ULICA

Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, praktyczka metody Kids’ Skills, studentka psychologii (UŚ), współprowadząca warsztaty dla młodzieży, koordynatorka projektów Fundacji. Przez zespół Fundacji nazywana jest Panią Jesienią – ze względu na jej wrażliwość, spokój, dobroć, umiejętność budowania relacji, z każdym kto pojawia się w jej życiu.
Jarosława Bizoń
Naczelniczka Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Mikołów

Katarzyna Leśnik
Wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Wyrach

Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrach, nauczyciel matematyki, praktyk metody Kids’ Skills, pedagog metody Skillful Group, doświadczony pedagog, który od wielu lat z pasją i zaangażowaniem kształci młode umysły, autorka licznych inicjatyw mających na celu podnoszenie jakości kształcenia oraz promowanie nauk ścisłych wśród młodzieży, opiekun samorządu, inspiruje uczniów do aktywnego udziału w życiu szkolnym.
Monika Burzyńska
Nauczycielka, wykładowczyni, trenerka

Nauczycielka, wykładowczyni, trenerka umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży, praktyczka Kids’ Skills i Skillful Group w pracy w szkole i poza nią, animatorka społeczno-kulturalna, arteterapeutka, wolontariuszka, inicjatorka i współzałożycielka Fundacji Przestrzeń Możliwości, współpracuje z fundacjami zajmującymi się wsparciem rozwoju osób w różnym wieku, prawami dziecka, profilaktyką opartą na czynnikach chroniących.
Zawodowo i osobiście związana z osobami rozwijającymi się w spektrum autyzmu (prowadzi Klub Świadomej Młodzieży oraz Klub Świadomego Rodzica), współprowadzi oddziały klasowe, w których uczą się dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, koordynatorka projektów profilaktyczno-rozwojowych (w tym międzynarodowych) o charakterze artystycznym, inkluzyjnym, wspierającym dziecięce umiejętności i potencjał.
Zofia Wala
Wolontariuszka Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA

Zaangażowana wolontariuszka i animatorka współpracująca z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica od 2021 roku. Ukończyła liceum ogólnokształcące na profilu humanistycznym oraz od października będzie kontynuować naukę na uczelni wyższej. Oprócz bycia Ambasadorem nieMożliwego, przez pierwszy rok pracy
w Fundacji prężnie działała jako Ambasador Pokoju. Największym osiągnięciem będąc wolontariuszem było gościnne wystąpienie w ostatniej audycji radia TOK FM Adama Bodnara oraz występ jako głos młodego pokolenia w Senacie RP.
Wojciech Gołba
Wolontariusz Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA

Wolontariusz Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA od 3 lat, wcześniej uczestnik projektów też w tej Fundacji. Ministrant od wielu lat, aktywnie udziela się w społeczności szkolnej, stara się rozwijać swoją pasję, którą jest śpiew. Obecnie w drodze po zawód Technik Informatyk, fascynat tejże branży.
INFORMACJE OGRANIZACYJNE DOTYCZĄCE WYDARZENIA
KONFERENCJA
Jak przywrócić radość w polskiej edukacji
Miejsce i czas wydarzenia
11.06.2024, 11:30-15:30
Senat Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 6/8, 00-902 Warszawa30
Uczestnicy wydarzenia
Specjaliści tworzący strategie rozwoju edukacji
- Prezydenci i Burmistrzowie miast,
- Kuratorzy oświaty, Naczelnicy edukacji,
- Dyrektorzy szkół i placówek edukacyjnych,
- Specjaliści pracujący w szkołach.
Podczas konferencji uczestnicy:
- będą eksplorować aktualne wyzwania, z którymi mierzy się instytucja szkolna w świetle współczesnych wyzwań edukacyjnych,
- poszerzą perspektywę posiadanej wiedzy i osobistych doświadczeń o metody narzędzia oparte na psychologii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Dr. Ben Furman przedstawi uczestnikom różnorodne paradygmaty i techniki, które mogą efektywnie przeciwdziałać problemom występującym w obszarze edukacji,
- zapoznają się z przykładami narzędzi i metodami, możliwymi do zaimplementowania w profesjonalnej praktyce,
- zostaną zaproszeni do inicjowania działań na rzecz promocji koncepcji edukacji opartej na relacjach i wartościach, wśród których radość odgrywa kluczową rolę,
- zostaną zaproszeni do wymiany wiedzy i doświadczeń. Wydarzenie stanowi znakomitą platformę do spotkań oraz dyskusji z innymi specjalistami z obszaru edukacji, co umożliwi uczestnikom transfer pomysłów, doświadczeń oraz najlepszych praktyk.
Język wydarzenia
Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim oraz będzie tłumaczone na język polski.
Koszt udziału
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
FORUM PODMIOTÓW SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ
Jak przywrócić radość w rodzinie zastępczej
Miejsce i czas wydarzenia
13.06.2024, 9:30-14:30
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Sala Marmurowa
ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice
Uczestnicy wydarzenia
Uczestnicy Forum
- Dyrektorzy Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej,
- Rodzice zastępczy,
- Pracownicy systemu pieczy zastępczej,
- Dyrektorzy Ośrodków Pomocy Społecznej.
Podczas wykładu uczestnicy:
- Otrzymają dostęp do know how Bena Furmana, dzięki zaprezentowanym przez niego historiom z własnej praktyki klinicznej i terapeutycznej oraz umawianym narzędziom,
- W trakcie części wykładowej otrzymają wiedzę z zakresu pracy grupowej,
- Zapoznają się z konkretnymi przykładami pracy terapeutycznej (case study – omówienia przypadków),
Język wydarzenia
Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim oraz będzie tłumaczone na język polski.
Koszt udziału
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
dr Ben Furman
Jak przywrócić radość w edukacji ?
Premiera książki 11.06.2024 Warszawa
W swojej książce dr Ben Furman dzieli się swoją wizją edukacji opartej na radości, kreatywności i pozytywnym podejściu do rozwoju dzieci. Jego praktyczne wskazówki oraz inspirujące historie skłaniają do refleksji nad tym, jak można twórczo i skutecznie pracować z dziećmi, aby wspierać ich rozwój i przynosić im radość z nauki.
Wspierając Fundację ULICA oraz jej Centrum, NEG aktywnie przyczynia się do rozwoju ekopsychologii oraz idei dr. Bena Furmana. Pokazuje też, że odpowiedzialny biznes i zrównoważony rozwój to nie tylko inwestycje w technologie, ale także w ludzi – szczególnie w młode pokolenia.
Innowacyjność wpisana w DNA Neo Energy Group widoczna jest również w działaniach Fundacji i promowanej przez nią koncepcji wykorzystującej nowoczesne narzędzia do odbudowania i wzmacniania odporności psychicznej najmłodszych. W rezultacie problemy dzieci zaczynają być postrzegane w inny sposób. Stają się one procesami uczenia się nowych umiejętności, które pomagają pokonać trudności oraz inicjują proces pożądanej zmiany. Dostępność tych inicjatyw dla lokalnych społeczności to kolejny dowód na to, że Neo Energy Group rozumie i bardzo poważnie traktuje swoją rolę społeczną, która ma moc wpływania na pozytywne zmiany. Wspierając Fundację ULICA, firma łączy siły z tymi, którzy pracują na rzecz lepszego jutra, w którym każde dziecko – bez względu na miejsce zamieszkania – ma szansę na zdrowy rozwój w harmonii z otaczającym je światem
W przypadku pytań prosimy o kontakt ze specjalistką ds. rekrutacji Alicją Adamczyk